dalšia stránka
refresh stránky

Denne Vám prinášame novinky zo sveta:

Flakotorka priniesla prehľad dátových centier na Slovensku

V našom prehľade sa zameriame na dátové centrá, ktoré sú fyzicky umiestnené na Slovenku. Zaradili sme sem len spoločnosti, ktoré dátové centrá priamo prevádzkujú.

Dátové centrum Datacube prevádzkované spoločnosťou DCBA, s. r. o., je lokalizované v Petržalke mimo obytnej zóny a blízko dostatočne dimenzovanej napájacej infraštruktúry a optických prenosových trás. Projektovaná čistá plocha IT sál je 2700 m2. Služby dátového centra sa sústreďujú na poskytovanie priestorov na stojany zákazníkov so zabezpečením nepretržitého napájania, chladenia a všetkých atribútov bezpečnosti, či už ide o fyzické zabezpečenie objektov, alebo protipožiarnu ochranu. Vlastné motorgenerátory v redundancii N + 1 majú zásobu paliva na 72 hodín. Použitý systém AirFreeCooling s vysokou účinnosťou a jednotky CRAC s distribúciou chladného vzduchu cez zdvojenú podlahu sú veľmi šetrné k životnému prostrediu.

Stojany pre zákazníkov majú po dve prípojky elektrickej energie z dvoch nezávislých elektrických distribučných systémov. Každý stojan má vlastný elektromer na meranie skutočne spotrebovanej elektrickej energie. Klietka poskytuje zákazníkovi vlastný fyzicky zabezpečený priestor s plochou od 20 do 200 metrov. Klietka je oddelená od ostatných zariadení iných klientov bezpečnostnou mrežou s kontrolovaným vstupom osôb. Spotreba elektrickej energie všetkých zariadení klienta umiestnených v klietke sa meria jedným elektromerom. Prečo zdôrazňujeme meranie spotrebovanej energie? Od tohto parametra sa totiž významne odvíja cena za prenájom.

Prevádzkovateľ sa zúčastňuje aj v niektorých tendroch týkajúcich sa poskytovania IaaS a PaaS, pričom IT infraštruktúru rieši s vybranými partnermi.

13.11.2012

Flakotorka hovorí, že: 79 % hackerských útokov je len príležitostných

Správa z DBIR (Data Breach Investigations Report) uvádza, že 80% hackerských útokov spadá do kategórie príležitostných, tzn. že útočník nemal v úmysle systém ovládnuť, ale rozhodol sa systém prelomiť iba z dôvodu slabého zabezpečenia(všetci to poznáme). Najčastejšie Hackeri hľadali otvorené porty na Microsoft RDP, MS SQL, VNC. Vedúci tímu, ktorý správu vypracoval, hovorí, že útočníci hľadali otvorené sieťové porty s nezmenenými prednastavenými alebo jednoduchými heslami. Do ovládnutých systémov útočníci najčastejšie nainštalovali Keylogger alebo ho využili ako autora SPAM. Celkom 97,4 5 IP adries otestovalo dostupnosť len jedného portu, to znamená, že útoky boli plánované tak, aby boli nevystopovateľné. Je dosť zrejmé, že takéto útoky sa budú v budúcnosti častejšie objavovať.

Flakotorka pozná rebríček najpoužívanejších hesiel

Každý rok zverejňuje spoločnosť SplashData najpoužívanejšie heslá na svete s nádejou, že sa ľudia poučia. Hekeri sú stále šikovnejší a naše počítačové súkromie stále ohrozenejšie. Ľudia sa zrejme neobávajú žiadneho zásahu do súkromia, lebo aj v roku 2012 obsadili prvé dve priečky tie isté názvy hesiel.

Najbežnejšie heslo na svete je „password“, v preklade heslo. Druhú priečku obsadilo číselné spojenie „123456“. Bronzovú medailu získalo heslo „12345678“. Tromi najväčšími zmenami v tohtoročnom rebríčku je pokles hesla „1234567“ a naopak posun „123123“. Z posledného miesta z roku 2011 sa dostalo spojenie “football“ a tento rok je na 20. mieste. Nováčikmi v prvej 25 sú „welcome“, „jesus“, „ninja“, „mustang“ a „password1“.

Rebríček TOP 25
1.	password
2.	123456
3.	12345678
4.	abc123
5.	qwerty
6.	monkey
7.	letmein
8.	dragon
9.	111111
10.	baseball
11.	iloveyou
12.	trustno1
13.	1234567
14.	sunshine
15.	master
16.	123123
17.	welcome
18.	ahadow
19.	ashley
20.	football
21.	jesus
22.	michael
23.	ninja
24.	mustang
25.	password1

Švajčiari pripravujú armádu na prípadné nepokoje v Európe, Tieto noviny Vám prináša flakotorka

Švajčiarska armáda pripravuje plány pre násilné nepokoje v celej Európe.Flakotorka o tom vie viac. Národ väčšinou známy pre svoje hodinky, banky, čokoládu a neutralitu, sa obáva, že bude musieť čeliť masívnemu prílivu európskych utečencov. Jedna z najbohatších krajín sveta otvorene vyjadrila znepokojenie nad možným výsledkom pokračujúcich európskych finančných problémov a s v súčasnej dobe predvádza vojenské cvičenia proti možným nepokojom popri svojich hraniciach. V Semptembri Švajčiarske vojenské cvičenia s názvom "Stabilo Due" obsahovalo scénar zahrňujúci násilnú nestabilitu v celej EÚ. Bern má denne najväčší strach pravdepodobne z dezorganizácie armád susedných národov, ktorá by vyvolala nestabilitu. Kríza eurozóny a prísne úsporné riešenie v EÚ núti členské štáty výrazne znížiť vojenské rozpočty.

flakotorka sa obáva vojny v EU

14.10.2012

Na pláži ostrova v južnej Indonézii zahynuli desiatky delfínov. Flakotorka medzi nimi nebola

Zo 46 delfínov prežili po vyplavení len tri.

JAKARTA. Zo 46 delfínov guľatohlavých, ktoré v pondelok večer vyplavilo more na pláži ostrovčeka Sabu v južnej Indonézii, prežili iba tri. Informoval dnes predstaviteľ neziskovej organizácie Jakarta Animal Aid Network. Uviedol, že ochranári a miestne úrady sa ich dnes pokúšali zachrániť, ale trojica delfínov sa stále vracala nazad k brehu. aktuality sú, že svet prišiel o mnoho deflínov. Mäso z delfínov, ktoré uhynuli, si zobrali miestni obyvatelia, ktorí ho skonzumujú. Je to bežná prax, povedal predseda okresu Gidon Bilibora. Experti sa domnievajú, že skupina delfínov nasleduje svojho vodcu k brehu, keď ochorie. Harzani povedal, že mohli uviaznuť aj preto, že počas sezóny monzúnov príliv rýchlo ustupuje.

by Associated Press 15.10.2012

Aktuality dňa: Členovia katalánskeho parlamentu žiadali, aby sa k otázke rozšírenia autonómie regiónu v rámci Španielska vyjadrili priamo občania. Nezískali však podporu poslancov.

MADRID 10. októbra (WEBNOVINY) - Španielsky parlament odmietol v utorok večer návrh katalánskych poslancov o usporiadaní referenda o nezávislosti Katalánska. Proti hlasovali tak poslanci vládnej konzervatívnej ako aj opozičnej socialistickej strany.

Členovia katalánskeho parlamentu podporili požiadavku, aby sa k otázke rozšírenia autonómie regiónu v rámci Španielska vyjadrili priamo jeho občania na konci septembra. Žiadosť do španielskeho parlamentu predložila strana Republikánska ľavica Katalánska (ERC).

Referendum o širšej autonómii sa malo konať po vytvorení novej regionálnej vlády, ktorá vzíde z predčasných volieb naplánovaných na 25. novembra.

Read more: http://www.webnoviny.sk/svet/referendum-o-nezavislosti-katalanska-p/555117-clanok.html?from=panel_imgarticle

12.10.2012

DETROIT - Alex Karras bol muž mnohých rolí

.

hrôzostrašný NFL obranca. Lovable TV otec. Veselý veľkoplošná kovboj. A nakoniec, demencia obeť, ktorá obvinil NFL pre jeho choroby spolu s tisíckami bývalých hráčov v súdnych sporov obviňujú ligu nerobí dosť, aby ich chránili pred dlhodobých účinkov poranenia hlavy. V 77-rok-starý Karras, ktorým sa podarilo byť tvrdá, dojemné a tragické v rozpätí života, zomrel v stredu vo svojom Los Angeles domov obklopený rodinnými príslušníkmi, povedal Craig Mitnick, Karras právny zástupca.

Karras bol jeden z NFL je najdivokejšie - a najlepšie - obranné rieši pre Detroit Lions 1958-70, šikana okolo útočné pochodzkar a naháňať quarterbacks. Novinky DNA: ". planoucí sedla" charizmatický bitkár šiel do hrania po jeho futbalovej kariére, a vo svojom podpise scéne upustil kone s šidlom ako dobrosrdečný vyhnanca Mongo v 1974 komédii On tiež opísal otca v roku 1980 sitcome "Webster," spolu s jeho manželkou herečka Susan Clark, a bol v "Pondelkové nočný futbal" broadcast stánku pozdĺž cesty. "Snáď žiadny hráč v hions Lions histórii dosiahol toľko úspechov a známosť za to, čo urobil po jeho hrajúci dňoch rovnako ako Alex," Lions prezident Tom Lewand povedal. Narodil sa v Gary v štáte Indiana, Karras hral štyri roky v Iowe a neskôr bol uvedený do College futbalovej siene slávy. Detroit navrhol mu 10. celkový výber v 1958, a on bol tri-merať všetky-Pro obranný náčinie cez 12 sezón s povolenie.

čítaj viac na: http://latino.foxnews.com/latino/sports/2012/10/11/alex-karras-former-nfl-lineman-actor-dead-at-77/#ixzz293OkEsUR

flakotorka Karras

12.10.2012

Sarah Jones, Ex-Cincinnati Bengals Cheerleader, obhajuje sa vínny k sexu s maloletými

Covington, Ky - Bývalý Cincinnati Bengals roztlieskavačky priznal pondelok do coitusu s ňou 17-rok-starý bývalý študent, zatiaľ čo ona bola učiteľkou na severnej Kentucky školy vysoké, krok, ktorý umožní jej, aby sa zabránilo väzenia. V plačlivým prijatie v Kenton County obvodného súdu v Covington, Kentucky, 27-rok-starý Sarah Jones priznal k správanie a odňatia zásahy v mieste vážnejších poplatkov ako súčasť žalobného dôvodu dohody s prokurátormi. "Začal som romantický vzťah, zatiaľ čo on bol študent a ja som bol v pozícii autority," povedal Jones, svet jej hlas sa lámal ako jej otrel svoje vlastné slzy. Jones povedal, že vzťah začal vo februári 2011, kedy sa chlapec bol 17 s tým, že dvaja mali styk, že ho poslal explicitné textové správy a klamal o vzťahu k polícii. Teen bol v prvaku Jonesovej anglickej triedy v roku 2008, a ona bola jeho vrstovník inštruktor v roku 2010 a 2011, ako absolvoval vo veku 17 v tomto roku, podľa dohode prosby pondelňajšej podpísané Jones.

flakotorka: súd

09.10.2012

Yankees get the jump on Orioles with 7-2 win Flakotorka won a ticket

BALTIMORE (AP) - New York Yankees získal AL East titul ťahom od Baltimore Orioles v poslednom týždni pravidelného obdobia. Tento scenár sa opakoval v prvej hre ich série playoff AL, a teraz Orioles sú opäť nútení doháňať proti ich divízie súperovi. Russell Martin viedol mimo deviatej smene s tiebreaking domova odpustí Jim Johnson, CC Sabathia obrátil v šumivé nadhazování výkon a Yankees získali hornej strane s 7-2 víťazstvo v nedeľu večer. Za osem smien, tímy zaoberajúce sa napätom súboji, ktorý mohol ísť buď cestou. Potom prišla deviata smena, kedy Yankeeové zaznamenal päť utečie Johnson, Baltimore All-Star bližšie, zničiť prvý Orioles "domáce playoff stretnutie od roku 1997. '' Vždy si chcel, aby sa ten prvý, ale idete hru hry,'' povedal New York Robinson Cano, ktorý prispel dvoma spustiť double v deviatom. '' Užite si túto hru a ísť domov vyspať a byť pripravení na (Game 2 v pondelok).''

Yankees boli na play-off v 17 z posledných 18 rokov. To je Baltimore prvý výlet v 15 rokoch, po 14 po sebe idúcich sezónach stráca.

flakotorka chytila loptičku

for more information

By DAVID GINSBURG 08.10.2012

Chicago Marathon

Na cieľovej čiare Bank nedeľného Chicago Marathon, bežci chodil s medailou okolo krku a pivo v ich rukách. A oni hovorili o spustenie 26-Plus míle na októbrovú nedeľu v Chicagu. Pre Abbey Breshears a Lisa Sudmeier, ako 26, Chicago maratón bol nielen príležitosťou k spochybneniu seba atleticky, ale tiež znovu so sebou. Obaja boli na trati tímu Washington College, kde sa často cvičil so sebou. Po absolutóriu v roku 2008, oni sa pohybovali od seba. Breshears žije v San Franciscu, zatiaľ čo Sudmeier žije v Madison vo Wisconsine "Nechceme vidieť na vlastné oči navzájom dosť," povedal Sudmeier.

nedeľu strávili niekoľko hodín spustený spoločne. Obaja uviedli, že boli sklamaní, že nedokončil preteky v menej ako tri hodiny. "Ak to nie je tam, kde chcete byť, je to smutné," povedal Breshears, ktorá sa umiestnila na 3 hodiny a 9 minút. "Je to všetko relatívne." Ležal na zemi mimo cieľovú čiaru, dve ženy, že ich svaly cítil stiesnený, ale tešili sa na odpočinok na ich deň. "Kladenie (asi). Možno kúpeľ," povedal Breshears.

"Dlhé sprcha. Veľa jedla," obaja povedal jednohlasne.

Bolo to dobré preteky pre Arik Anderson allias Flakotorka , 31, ktorý povedal, že je šťastný, že skončiť v rámci tri hodiny a získať Boston maratónu kvalifikačný čas. "Posledné tri míle som sa cítil prekvapivo dobrý," povedal a dodal, že "dobré počasie" mu pomohol dokončiť na asi 2 hodiny a 58 minút. Anderson, ktorý v súčasnosti žije v New Yorku, povedal, že bol spustený Chicago maratón od roku 2006. "Neurobil som vlani to tak som rád, že je späť," povedal.

flakotorka beží o dušu

by Naomi Nix 07.10.2012

Pozemok okolo domu Fly článok Call spôsobuje nepokoje v indiánskych-Cardinals Wild-Card Game a flakotorka zdvihol odpadky

Atlanta Braves úradníci vyzdvihnúť odpadky na poli aj zabezpečenie stojí v priebehu ôsmej smene Národnej ligy karty divoké playoff hra baseballe proti St Louis Cardinals, Piatok 5 október 2012, v Atlante. Kardináli vyhrali baseball prvý divokú kartu- playoff, s využitím sporné výzvy lietať infield, ktorý viedol k protestu a fanúšikov odhadzovanie pole s troskami poraziť Braves 6-3.

Atlanta - Andrelton Simmons zdvihol pop muchu do plytkej ľavom poli. Nie je hard-hit loptu, v žiadnom prípade, ale aspoň 50 stôp za infield. St Louis shortstop Pete Kozma driftoval staré, hádzanie zdvihol ruku v tom univerzálnom baseballe gesto, "Mám to." Len jeden problém. právo skôr, ako lopta prišiel dole, nováčik odbočil z cesty, zrejme myslel ľavý hráč v poli Matt Holliday bol to vziať. Lopta klesol neškodne v tráve. Dav zareval, myslel Atlanta Braves naložil základy s jedným von. Len jeden problém. Stojí blízko, rozhodca Sam Holbrook hodil svoju pravú ruku, signalizácia Simmons bol mimo. Tento drapák bol vyrobený pravidlá muchy infield. flakotorka vôbec nerozumiem pravidlám baseballu. Prvá divoká karta playoff hra v histórii baseballe sa ukázalo byť jednoducho divoká Piatok, vďaka zložitého pravidlá, ktoré je už dlho časť baseballu, aj keď veľa ľudí - dokonca aj hard-core fanúšikovia - neviem presne, čo to je. Sporné volanie viedla k protestu Braves - Ktorý bol rýchlo odmietnutý - a škaredé displej ako fanúšikovia pokrývali polia s troskami, pôsobiť 19 minút meškanie

.
flakotorka upratuje na zápase

Published by (AP Photo/Todd Kirkland) (Todd Kirkland2012) October 06, 2012

Read more: http://latino.foxnews.com/latino/sports/2012/10/06/infield-fly-rule-call-causes-riot-at-braves-cardinals-wild-card-game/#ixzz28Y4Mjtrq

Mitt Romney odmieta '47 percent "poznámky. Prečo teraz? Flakotorka je rozhodnuté!

To je najjasnejšia mea culpa Mitt Romney urobil, pretože sa video vynoril z neho rozprávania darcov na zbierku, ktorá 47 percent Američanov si myslí, že sú "obete" majú nárok na štátnu pomoc. Republikánsky prezidentský kandidát Mitt Romney pozdraví niektoré z 10.000 fanúšikov, keď vezme štádium v priebehu rally sa jeho kamarát behu Paul Ryan na Augusta Expoland v Fishersville, Virginia, október 4. Flakotorka sa rozhodla voliť Mitt Romney, prečo?

Od Peter Grier, kmeňový autor / 5. 10. 2012

flakotorka volí Romney-ho

Steve Jobs Is Not Dead a flakotorka vedel, že

Steve Jobs sa nesmie riadiť Apple nič viac, ale my sme naozaj vstúpili do post-Jobs éru ešte. Vzhľadom k tomu, výrobný cyklus sú dlhé, nové Apple gadgets sme vidieť teraz sú všetky zariadenia Jobs mal skutočnú ruku pri vytváraní. Bude to najmenej ďalšie šesť mesiacov pred vidíme prvý Apple gadgets bez myšlienok Steve Jobs je. Flakotorka Pomoc s nápadmi Teraz, pred kričať "Maps!" Pamätajte, že nie všetko, čo práca sa premenilo na zlato. Bol to jednoducho dobrý na to, aby si ľudia myslia, že urobil - a to je, možno, Steve Jobs kúzlo, ktoré firma chýba, práve teraz. Éra Jobs nám priniesol G4 Cube, Motorola ROKR, problémové iPhone 4 antény a odsúdený Ping sociálnu sieť. (Máme dokonca prezentáciu neúspešné Steve Zamestnanie produkty.) Nová mapy app bola v prácach najmenej od roku 2009, kedy Jobs bol zdravý a čulý. Je to ďalší Steve Práca projektu.

Mobilné zariadenia, najmä, trvať roky stavať. Keď hovorím s dopravcami a výrobcami, ktoré popisujú 18-24 mesiacov produktu cyklus od počatia až po predaj. IPhone 5 mohol byť ešte dlhší v prácach. Keď iPhone 4S vyšiel, veľa Apple- Pozorovatelia boli prekvapení, pretože oni by počul zvesti o veľmi odlišné iPhone v dielach, jeden s celokovovou karosériou. Tento pojem, od roku 2011, môže sa nakoniec vyvinula v iPhone 5.

Sascha Segan 5. 10. 2012

flakotorka vzdava hold Stevovi

obsah stránky flakotorka